Úvod Jak probíhá domácí bělení zubů ?

Jak probíhá domácí bělení zubů ?

1. Bělící pasty. Nejlevnějším a nejjednodušším způsobem domácího bělení zubů je čištění speciálními bělícími pastami. Tyto pasty jsou označeny názvem White, ale je nutné se na obalu přesvědčit, zda obsahují peroxid a v jakém množství. Technika je jednoduchá, stačí je používat místo běžných zubních past při čištění zubů a pomocí kartáčku je nanášet a roztírat na zuby. Oproti normálnímu čištění by měly na zuby působit delší dobu. Problém je v tom, že tyto pasty obsahují jen velmi malé procento účinné látky a doba jejich působení je také krátká. Jsou tedy nejméně účinnou variantou a nelze od nich očekávat žádné zázraky.

Měli by je používat lidé, kteří pravidelně konzumují kolové nápoje, kávu či kouří. Pro kuřáky existují i speciální pasty a kartáčky na zuby.

 

2.Bělící pásky. Nalepí se přední část chrupu. Obsahují účinné látky, které se nechají na zuby nějaký čas působit a pak se odstraní. Obsah peroxidu v těchto páskách může být různý a proto je třeba si to předem ověřit. Nevýhodou je nepřesná aplikace, nestejnoměrné ulpění na zubech a tedy zhoršená výsledná kvalita. Chrup před aplikací pásky by měl být řádně vyčištěn.

 

3. Nosiče s bělícím gelem. Jde o nejúčinnější způsob domácího bělení. Tak jako u pásky je nutné nejprve řádně vyčistit chrup, poté nanést do nosiče potřebné množství gelu a nasunutím na chrup zajistit působení účinných látek na zuby. Gelu je třeba dát správné množství, aby se při aplikaci nedostal na okolí zubů (dásně) a přitom pokryl celé plochy zubů. Peroxid obsažený v bělícím gelu může být v různém procentuálním množství, každopádně pro potřísněné dásně či jazyk nepříjemný a zdraví škodlivý (může poleptat citlivou sliznici). Některé výrobky mají chrániče na dásně, ale je každopádně zapotřebí určité zručnosti k bělení zubů touto technikou. Není to však nemožné.


Diskuse (14 komentářů)

Simi, (04. 09. 2012 10:11) Reagovat
Chtěla bych zkusit bělící pásky, ale nemám se žádnými zkušenosti a ani nevím o někom ve svém okolí, kdo by je používal. Můžete mi pls nějaké doporučit?
Zdena, (02. 10. 2012 17:57) Reagovat
Já jsem zatím ve fázi, kdy zkouším bělící pasty na zuby, ale neřekla bych, že to má větší význam. Ono asi záleží, jaký konkrétní výrobek člověk použije, ale i jak žluté zuby má.
Michaela, (11. 12. 2012 09:01) Reagovat
Já sázím na bělící pásky. Nikdy jsem je nezkoušela, ale teď jsem si je koupila. V lednu máme maturák, tak chci, abych na něm měla krásně bílé zuby.:)
Žaneta, (26. 04. 2013 06:05) Reagovat
A můžu se zeptat, jak pásky zabraly? Pokud fungují, tak se mi to jeví jako dobrá alternativa.
Pam, (05. 06. 2013 09:51) Reagovat
Fungují, ale samozřejmě od nich nemůžete čekat zázraky. Záleží na tom, jaké máte zuby - z hodně žlutých zubů bíle zářící zkrátka neuděláte. To je aspoň můj názor.
Denča, (03. 10. 2013 08:55) Reagovat
A vy máte nějaké osobní zkušenosti s konkrétními pásky, popřípadě s jakými? Děkuji.
Anežka, (04. 11. 2013 05:52) Reagovat
Prý je i nějaká sůl, která pomáhá proti zažloutlým zubům. Povlak se jakoby obrusuje...Říkala jsem to kamarádce, jenže ta mi říkala, že jde o klasickou sůl a že to trochu efekt má, ale ničí se tím zuby. Je to pravda, nebo existuje nějaká speciální sůl na bělení zubů?
Bára, (04. 04. 2014 05:35) Reagovat
Já slyšela také o efektu s obyčejnou kuchyňskou solí, ale rozhodně bych to nezkoušela, protože je fakt, že to zuby hodně ničí. Říkám si ale, jestli i ty bělící pásky či pasty nejsou k zubům nešetrné.
Jana, (12. 05. 2014 11:07) Reagovat
Asi jak které pásky. Pokud si koupíte nekvalitní, tak mohou být k zubům nešetrné, ale s kvalitním by neměl být problém.
Nikita, (01. 05. 2015 17:23) Reagovat
Já jsem teď na ně koukala a myslíte tedy, že když vyberu levné, že bych si mohla poškodit zuby? zase si říkám, že maximálně nebudou tak účinné, a proto bych raději nejdříve zkusila levnější, ale zuby bych si zničit nechtěla, ale to by přece nemohli prodávat.
Milka, (15. 11. 2015 16:11) Reagovat
Také bych si myslela, že levnější nebudou spíš účinné, než že by mohly zuby poškodit, ale člověk nikdy neví. Zkuste se poradit se svou zubařkou, ta s tím určitě bude mít nějaké zkušenosti.
Radka, (28. 12. 2015 08:58) Reagovat
Zase na druhou stranu nejen drahé výrobky musí být kvalitní, ale to je tak všeobecně se vším. O bělení zubů jsem se začala zajímat až teď. Chtěla jsem si rovnou už nějaké pásky pořídit, ale asi také počkám, až co mi řekne zubařka. Celkově o možnostech. Možná i nějaké odborné ošetření, které je levnější než laser. Do toho se mi kvůli ceně nechce.
Pepa, (02. 03. 2016 18:58) Reagovat
A co metoda pískování? To zubaři normálně dělají, alespoň moje zubařka. Nechávám si je pískovat tak jednou do roka a efekt je znát.
Iveta, (08. 06. 2016 14:52) Reagovat
Také bych si chtěla nechat vybílit zuby, ale o této metodě jsem vůbec nic neslyšela. Máte někdo s ní zkušenosti, jestli to opravdu pomáhá.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Bělení zubů.net
Kontakty