Úvod Jaké jsou možnosti bělení zubů?

Jaké jsou možnosti bělení zubů?

Možností bělení zubů je několik. Ne všechny jsou pro každého možné či finančně dostupné. U každé je však nejdůležitější složkou k bělení určitý procentuální podíl peroxidu. Je to chemikálie, která uvolňuje kyslík, jež vyběluje části zbarvené skloviny a přitom nenarušuje zub. To, co je podstatné a činí rozdíly mezi technikami bělení zubů, je podíl peroxidu v bělící hmotě, přesnost aplikace a délka působení.

Mezi základní techniky patří:

  • Čištění zubů speciálními bělícími pastami.
  • Domácí bělení pomocí bělících pásek.
  • Domácí bělení aplikací držáků s gelem.
  • Bělení zubů v zubních ordinacích.

Postup je podobný. Jde o působení speciální hmoty, která obsahuje peroxid a je schopná za určitý čas zesvětlit a vybělit sklovinu až o několik odstínů.


Diskuse (146 komentářů)

Luk, (10. 07. 2012 09:07) Reagovat
Pročítám si o bělení zubů. Chtěl bych si je nějak účinně vybělit sám. Nemám však s tím zkušenosti a nevím, co by mohlo zabrat. dívám se na ty bělící pásky. Máte s nimi nějaké zkušenosti? Jaké byste mi popřípadě mohli doporučit.Moc děkuji.
Šárka, (23. 07. 2012 06:54) Reagovat
A neporadil by vám váš zubař? Přeci jen asi budou mít v téhle problematice větší přehled než laik.
Adéla, (11. 09. 2012 13:23) Reagovat
Také bych si ráda vybělila zuby doma. Jen mě napadlo, jestli bělící pásky zuby neponičí. Obsahují peroxid, tak aby se mi nenarušila sklovina. Nevíte o tom někdo něco víc?
Monika, (17. 10. 2012 05:04) Reagovat
Tak ono je určené na těch pascích, jak často by se měly užívat a myslím si, že když se člověk drží podle návodu a má kvalitní bělící pásky, mělo by být vše v pořádku.
Tamara, (01. 11. 2012 16:17) Reagovat
V bělících páskách se moc nevyznám, ale chtěla bych je vyzkoušet, ale také bych někoho chtěla požádat o tip. Zubařky se nechci ptát, stejně jdu za ní až za půl roku.
Václav, (05. 12. 2012 06:10) Reagovat
Také bych rád věděl o nějakým účinných páscích. Nezkoušel jsem je, ale pokud fungují, nezdají se mi až tak drahé, ale ptát se, jestli opravdu nějaké pásky mohou mít takový efekt. Máte někdo zkušenosti?
Kateřina, (20. 12. 2012 14:50) Reagovat
Efekt mají, ale mě zase nepřijdou levné. Musí se to často opakovat. Nevím...Když bych si už chtěla nechat vybělit zuby, asi bych podstoupila laser. Člověk má pak na delší dobu vystaráno.
Marcela, (07. 02. 2013 08:33) Reagovat
Tak účinek po bělících páskách také chvilku vydrží a myslím, že ani zásah laserem nevydrží tak dlouho a předpokládám, že je to hodně drahé řešení, ostatně jako všechny různé zákroky prováděné laserem.
lenka, (19. 04. 2013 06:17) Reagovat
Já jsem si nedávno četla o různých bělících páskách a docela mě to nadchlo. Myslím, že jde o dobrý způsob, jak si vybělit zuby. Snad to fuguje, ale řekla bych že jo. Vyzkouším je. Nějaké od značky, které je už na trhu delší dobu.
Monika, (10. 05. 2013 05:13) Reagovat
S těmi bělícími páskami bude asi opravdu hodně záležet na tom, které si vyberete. Také sem se to rozhodla vyzkoušet, i když zatím se teď v nich začínám orientovat a stále nevím, které vybrat. Máte někdo konkrétní zkušenost? Díky.
Roman, (03. 11. 2015 23:05) Reagovat
Ale ved si pozri recenzie overenych zakaznikov na heureke a hned budes mat jasno ci funguju alebo nefunguju... ci nepoznas heureku? overeny zakaznik je clovek, ktory v eshope produkt naozaj nakupil a prisiel mu po objednavke do mailu dotaznik (ne)spokojnosti na vyplnenie.
Lída, (01. 08. 2013 06:36) Reagovat
Ahoj lidi, zkoumám jednotlivé možnosti bělení zubů. Také bych to chtěla podstoupit. Jen by mě zajímalo, co jsou to ty držáky s gelem. nedokážu si to pořádně představit. Máte s tím někdo zkušenosti?
Martina, (09. 09. 2013 12:53) Reagovat
S držáky zkušenosti nemám. Jen si myslím, že jediné, co pořádně zabírá jen laser. Já jsem zkoušela různé bělící pasty a nezdálo se mi, že by to bylo nějak znatelně lepší. Možná trochu.
Emilie, (04. 12. 2013 07:54) Reagovat
Ono asi záleží na tom, jaké pásky jste zkoušela. Jsou různé druhy a v poslední době se používají různé moderní technologie. Já o tom moc nevím, ale kamarádka si pásky bělila zuby a byla spokojená. Možná laserem je efekt větší, ale zase je o dost dražší.
Gábina, (11. 02. 2014 10:05) Reagovat
Také bych ráda vyzkoušela nějaké pásky. Piju dost kafe a následkem toho mi zuby žloutnou, takže bych to chtěla trochu zmírnit. Věřím, že některé fakt efekt mají, ale pořád ještě nemám tip na ty správné. Rozhlížím se po diskuzích, a když už tam něco je, ak se obávám, jestli nejde jen o reklamu. Nu, něco zkusím a snad se zadaří.
Míša, (02. 09. 2014 07:08) Reagovat
Já byla nedávno u zubařky s tím, že jsem uvažovala, že bych si nechala vybělit zuby laserem, ale když mi řekla, kolik to stojí, tak jsem si řekla, že to ne, ale pak mi nabídla za pětikilo nějakou jinou metodu - vypískování nebo jak se tomu říkalo. Udělala mi to na místě, trvalo to deset minut a efekt mi přišel celkem výrazný.
Zita, (01. 10. 2014 12:44) Reagovat
Také jsem četla o pískování zubů. Jen si říkám, na jak je to účinné. jestli je ten efekt dlouhodobější, protože pokud ano, tak by to za pětikilo bylo super a lidi by asi nelákalo dávat takové peníze za laser.
Monika, (05. 11. 2014 13:54) Reagovat
Já si nechávám pískovat zuby jednou za půl roku a těch půl roku to fakt vydrží. Neříkám, že mám úplně bílý zuby jako z reklamy, ale je to podstatně lepší, a to piju hodně kávu, byliny i kouřím, takže efekt to rozhodně má.
Kari, (01. 12. 2014 07:00) Reagovat
Pískování zubů mě zaujalo, protože nejde o tak drahou metodu a mohla by být účinná. Říkám si ale, jestli je to bezpečné. Nenarušuje to sklovinu? Mám trochu citlivé zuby, tak bych si je nerada zničila.
Iva, (04. 03. 2015 19:20) Reagovat
Já myslím, že když se to podstupuje jen jednou za čas (cca za půl roku), že to neničí zubní sklovinu. Také to podstupuji. Piju hodně kafe a i červené víno a od toho mi zuby dost tmavnou. Možná jsou efektivnější metody, ale tady je dobrý poměr cena/výkon.
Roman, (03. 11. 2015 23:13) Reagovat
Dentalna hygiena je prave na to, aby zuby posilnovala (zbavovala bakterii ci zapalu dasien), cize ziadne nicenie skloviny, neboj. Pieskovanie, ako doplnok hygieny, ma jemne odstranit vonkajsie usadene farbiva z napojov a jedal. Ale zase nemozes cakat od pieskovania, ze tvojim zubom prinesie nejaku extra belost. Odstrani to len VONKAJSIE zafarbenia, aj to nie uplne. Vnutorne farbiva dokaze zoxidovat na belsiu farbu len peroxidove bielenie, napriklad aj tie pasiky Crest, velmi setrne a postupne s velmi malymi davkami peroxidu. Sklovinu nicia ovela viac bublinkove napoje ci citrusove ovocie ako nejake bielenie zubov overenymi produktmi pri pridrziavani sa navodu na pouzitie (v pripade ak sa bielia zdrave zuby bez zapalu dasien, bez vysokej kazivosti a otvorenych pokrocilo vyvinutych kazov).
emilie, (27. 01. 2015 12:02) Reagovat
Šetrné bělení zubů pro ty, kdo jsou z Prahy 2:http://www.zubni-praha.cz/Poskytovana-pece/Beleni-zubu/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Bělení zubů.net
Kontakty