Úvod Bělení zubů

Bělení zubů

Úsměv a zuby jsou jednou z dominant v obličeji. Při komunikaci s jinými lidmi, při zábavě, v práci, ale i při obyčejné konzumaci jídel. Všude tam se denně prověřuje kvalita chrupu. Samozřejmě, že je lépe mít zuby zdravé, než bůhví jak krásné, ale estetika hraje v životě člověka velkou roli. Krásné a bílé zuby mohou okouzlit partnera, často se však stávají i vstupenkou k dobrému zaměstnání, kde se na vzhled klade velký důraz. Proto se v dnešní době hovoří nejen o zdravé ústní hygieně, ale i o bělení zubů. Zvláště u některých profesí se bez zářivě bílého úsměvu nelze obejít.

Proč je tolik vyhledávané bělení zubů?

Téměř každý člověk touží po nádherném úsměvu, ve kterém zuby svítí jako perličky. V dětství je to celkem možné, ale postupem věku se barva zubů mění, šedne nebo žloutne. A to dokonce i u zdravých zubů. Na barvu zubů má vliv spousta věcí:

  • Rodinná dispozice.
  • Kouření.
  • Pití kávy, čaje a kolových nápojů.
  • Konzumace některých jídel.
  • Nedostatečná ústní hygiena.
  • Věk.

Mnozí si myslí, že obyčejným čištěním zubů pomocí kartáčku a pasty se dá nepěkné zabarvení zubů odstranit. Není to pravda. Ke znovu získání bělostného úsměvu je zapotřebí zvolit některou z technik bělení zubů.


Diskuse (24 komentářů)

Peta, (17. 06. 2011 07:57) Reagovat
Chci si nechat vybělit zuby, můžete mi něco poradit? :)
Kamil, (21. 09. 2011 15:57) Reagovat
Taky bych si rád nechal udělat bělení zubů, dělá to každý zubař?
Paja, (07. 12. 2011 16:02) Reagovat
Můj zubař bělení zubů nedělá, říká že je to zbytečné, že mám zuby hezké :)
LÍDA, (12. 03. 2012 08:14) Reagovat
A co ty, kteří hezký zuby nemají? Já myslela, že tohle se nedělá u klasického zubního lékaře, ale na nějaké klinice..Ale možná, že se mýlím.
GABRIELA, (30. 05. 2012 03:28) Reagovat
Nějací zubaři to provádějí. Vím jistě, že třeba tam, kam chodím na ortodoncii bělí zuby po sundání stálých rovnátek.
Andy, (27. 08. 2012 09:36) Reagovat
Hodně zubařů to má ve své nabídce, především soukromých zubařů. Já o tom také uvažuju, ale nevím. Kouřím a piju kafe, tak aby ten efekt za ty peníze vůbec stál.
Ali, (24. 10. 2012 08:20) Reagovat
Moje zubařka to také má ve své nabídce. Trochu o tom uvažuju, vždycky jsem snila po hezky bílých zubech, ale také se právě bojím, aby to nebylo jen na chvíli. Až příště půjdu na kontrolu k zubařce, tak se s ní poradím.
Nikola, (16. 01. 2013 15:57) Reagovat
Pokud víte, že vaše zuby mají tendenci žloutnout, tak je pravděpodobné, že vám dlouho nevydrží. Záleží asi na tom, jak často do bělení zubů chcete investovat a nakolik jste ochotna se vzdát zlozvyků, které podporují žloutnutí zubů (káva, cigarety atd.).
Vendy, (08. 04. 2013 05:59) Reagovat
A to je přímo bělení zubů, nebo jde jen o to odstranit zbytky lepidla a tyhle věci po fixních rovnátkách? Mám stálá rovnátka a poté bych si chtěla nechat zuby vybělit, ale nevím, jestli to u nás na ortodoncii dělají. Budu se muset příště zeptat.
Anežka, (11. 04. 2013 03:59) Reagovat
Já vím, že mi také laserem něco dělali, když mě sundali rovnátka. Myslím, že šlo celkově o bělení zubů, ale už je to několik let tak si nejsem jistá. na druhou stranu fixní rovnátka docela hodně stojí, takže by bylo fajn, kdyby k tomu bylo bělení zubů zdarma.
Tereza, (06. 05. 2013 18:08) Reagovat
A dokáží vybělit zuby, i když jsou docela hodně zbarvené. Mám do bílých zubů hodně daleko, ale chystám se na událost, kde bych si moc přála vypadat co nejlépe, ale nevím, jestli to bude mít takový efekt, jaký bych si přála. Kdyby to mělo být jen o odstín, tak mi to moc nepomůže.
Adéla, (02. 07. 2013 05:07) Reagovat
Určitě budete mít bělejší zuby, ale pokud je máte hodně zažloutlé nebo zašedlé, asi vám úplně zářivě bílé perličky nevytvoří. Ale i tak to bude určitě znát a zkrášlí to váš úsměv.
Gábina, (14. 01. 2014 13:55) Reagovat
Už odmala mám docela problémy se zuby - křivý, docela se kazí a ještě nejsou ani moc bílý - prostě ideální kombinace. Přemýšlím, co s nimi. Je mi dvacet let a s přibývajícím věkem mě to trápí stále víc. Myslíte, že už je pozdě na rovnátka. To bych asi vyřešila nejdřív a pak možná i to bělení. Také hledám něco k prevenci kazů, ale tu základní dodržuju a nevím, jestli jde udělat ještě něco navíc.
Erika, (06. 03. 2014 05:22) Reagovat
Gáby, někdo prostě trpí víc kazy a asi se s tím tolik dělat nedá. Máte-li však křivý zuby, může být v příčina v tom. Když jsou rovnější, je menší pravděpodobnost, že se budou kazit. A určitě pozdě není. I dospělí lidé dnes nosí fixní rovnátka. Zkuste se poradit se svým zubařem.
Alena, (09. 06. 2014 08:44) Reagovat
Zkoumám různé přírodní techniky na bělení zubů, nějaký domácí recept, abych si nemusela kupovat nic drahého. Teď jsem objevila, že jsou na to vhodné jahody. Máte někdo zkušenost? Hlavně nedoporučuju bělit solí. Můžete si tak narušit sklovinu a zuby jsou pak citlivější.
Kelly, (02. 02. 2015 07:03) Reagovat
Já myslím, že z těch přírodních receptů nic moc nezabírá. Alespoň u mě ne, zkoušela jsem různé babské rady. Nejlepší je asi laser, ale do toho nepůjdu, protože to je drahý a u ničeho není efekt trvalý.
Hana, (30. 10. 2015 08:44) Reagovat
Já ještě, ještě jako teenager, jsem zkoušela čistit si zuby pastou s kuchyňskou solí. Asi jsem měla pocit, že to i zabírá, i když...možná taky ne. Každopádně jsem to naštěstí nedělala dlouho a pak jsem zjistila, že to zubům škodí, takže pozor na různé přírodní rady...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Bělení zubů.net
Kontakty