Úvod Bělení zubů

Bělení zubů

Úsměv a zuby jsou jednou z dominant v obličeji. Při komunikaci s jinými lidmi, při zábavě, v práci, ale i při obyčejné konzumaci jídel. Všude tam se denně prověřuje kvalita chrupu. Samozřejmě, že je lépe mít zuby zdravé, než bůhví jak krásné, ale estetika hraje v životě člověka velkou roli. Krásné a bílé zuby mohou okouzlit partnera, často se však stávají i vstupenkou k dobrému zaměstnání, kde se na vzhled klade velký důraz. Proto se v dnešní době hovoří nejen o zdravé ústní hygieně, ale i o bělení zubů. Zvláště u některých profesí se bez zářivě bílého úsměvu nelze obejít.

Proč je tolik vyhledávané bělení zubů?

Téměř každý člověk touží po nádherném úsměvu, ve kterém zuby svítí jako perličky. V dětství je to celkem možné, ale postupem věku se barva zubů mění, šedne nebo žloutne. A to dokonce i u zdravých zubů. Na barvu zubů má vliv spousta věcí:

  • Rodinná dispozice.
  • Kouření.
  • Pití kávy, čaje a kolových nápojů.
  • Konzumace některých jídel.
  • Nedostatečná ústní hygiena.
  • Věk.

Mnozí si myslí, že obyčejným čištěním zubů pomocí kartáčku a pasty se dá nepěkné zabarvení zubů odstranit. Není to pravda. Ke znovu získání bělostného úsměvu je zapotřebí zvolit některou z technik bělení zubů.


Diskuse (24 komentářů)

Vendula, (24. 05. 2016 06:59) Reagovat
Zuby bych si asi bělit nenechala. Možná pro nějakou výjimečnou událost (svatba), ale jinak bych se bála, že mi to zničí sklovinu. I když některé metody asi budou šetrnější, ale ty jsou zase drahý.
Eva, (18. 06. 2017 21:44) Reagovat
Máte prosím někdo zkušenost s těmito pery https://www.simplesmile.cz/pera-beleni-zubu/ ? Líbí se mi, že jsou bez peroxidu a že nestojí svět. V lednu jsem byla u dentální hygienistky, která mi zuby krásně vybělila, ale už zase začínají lehce žloutnout. Takže bych to potřebovala spíš na takové udržování bělosti :).
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Bělení zubů.net
Kontakty